Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка Заснована у 1830 році
Історія бібліотеки
Хроніка основних подій
Меню Закрыть
Хроніка основних подій :: 1991 - 2019

Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка (за часів незалежності)

Хроніка основних подій :: 1991 - 2019

З розбудовою України як незалежної держави Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка продовжила свою історію як установа загальнодержавного значення, провідний науково-дослідний та науково-методичний центр країни. В цей час розширюються міжнародні зв’язки, починається впровадження автоматизації бібліотечно-бібліографічних процесів, відбувається підключення до Інтернету, створюється сайт, розширюється маркетингова та проектна діяльність, набуває нового змісту соціокультурна діяльність, відкриваються інформаційні центри. Користувачі отримують можливість користуватися якісно новими послугами.

У бібліотеці відбулася республіканська міжвідомча науково-практична конференція «Фонди наукової бібліотеки: стан та перспективи розвитку».

У заході взяли участь близько 300 делегатів (від бібліотек різних регіонів країни та зарубіжних, інститутів культури, громадських бібліотечних обєднань, інших установ).

Організовано службу маркетингу.

Відновлюється діяльність українського відділу.

Створений на базі відділу краєзнавчої роботи, відділ україніки розгорнув багатогранну наукову, культурно-просвітницьку та інформаційну діяльність у напрямку українознавства та краєзнавства, з відродження вітчизняної культури тощо.
Почала видаватися серія «Повернені імена».

Читати далі: Бібліотека у 1993 році

В межах реалізації Двосторонньої Угоди з Товариством «Канадські друзі в Україні» у Бібліотеці відкрилася «Українсько-Канадська бібліотека».

Читати далі: Бібліотека у 1995 році

 З нагоди 110-річчя з дня заснування Бібліотеки проведено наукову конференцію. Розпочато видання збірок наукових праць.

Відкрито Австрійську бібліотеку.

Читати далі: Бібліотека у 1996 році

 ХДНБ (одна з восьми бібліотек України) стала отримувати наукові видання (та монографії) згідно з Постановою Президії ВАК України.

В межах реалізації Проекту американського фонду IREX здійснено підключення Бібліотеки до Internet.

Бібліотека отримала подяку від командування Харківського військового округу за організацію і проведення серії заходів для ознайомлення особового складу Військового університету з фондами і послугами бібліотеки, а також новими надходженнями технічної і патентної документації.

Внаслідок двосторонньої угоди з Радою Європи у ХДНБ відкрито Бібліотеку документів Ради Європи з прав людини.

Відбулася перша регіональна міжвідомча науково-практична конференція «Короленковські читання», на якій були підведені підсумки наукових розвідок харківян в галузі бібліотечної справи.

Відтоді такі конференції проходять щороку.

Співпрацівники Бібліотеки взяли участь у V ювілейній міжнародній конференції «Крим-98 Бібліотеки та асоціації в світі, що змінюється: нові технології та нові форми співробітництва» (м. Судак, Крим).

Зав. відділом рідкісних видань та рукописів Ігор Яковлевич Лосієвський захистив докторську дисертацію в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України.

Бібліотеку включено до державної Програми збереження бібліотечних та архівних фондів на 2000-2005 роки, згідно з якою на її базі (та 4-х інших найкрупніших книгозбірень країни) створюється міжвідомчий центр консервації і репрографії.

Читати далі: Бібліотека у 1999 році

Співпрацівники Бібліотеки взяли участь у Всеукраїнських зборах працівників культури (м. Київ, березень), міжнародних та всеукраїнських конференціях та семінарах:

Читати далі: Бібліотека у 2000 році

До 115-ї річниці заснування бібліотеки оформлено розгорнуту книжкову експозицію «ХДНБ ім. В. Г. Короленка як науковий, культурно-просвітницький та інформаційний заклад всеукраїнського значення».
Було представлено понад 500 документів про історію та сучасність ХДНБ, видатних бібліотекарів, праці короленківців тощо.

Читати далі: Бібліотека у 2001 році

Підготовлено проект «Методичних рекомендацій по роботі з відбору та опису рукописних книг, інкунабул, палеотипів, видань кирилічного друку для державного реєстру національного культурного надбання».

Проект підготовлено відповідно до наказу Міністра культури і мистецтв України «Про затвердження інструкції про порядок відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань з бібліотечних фондів до державного реєстру національного культурного надбання» (від 20.11.2001 р. за № 708).

Читати далі: Бібліотека у 2002 році

Директор бібліотеки Л. П. Незнамова брала участь у нараді керівників найбільших харківських закладів культури, яку проводив міністр культури Ю. П. Богуцький.

Відкрито Інтернет-центр, організований у межах реалізації проекту «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)», ініційованого Посольством США в Україні.

Читати далі: Бібліотека у 2003 році

За сприяння Науково-методичного педагогічного центру управління освіти Харківської міської ради організовано науково-практичну конференцію «Харкову – 350 років: історичні аспекти та погляд на сучасні проблеми».

Розпочато формування довідково-бібліографічної бази даних «Швидка довідка».

Читати далі: Бібліотека у 2004 році

Директор бібліотеки Л. П. Незнамова брала участь у парламентських слуханнях на тему «Культурна політика в Україні: пріоритети, принципи та шляхи реалізації» (м. Київ).

При Бібліотеці розпочали роботу літературна студія Міжрегіональної спілки письменників України та віртуальна довідкова служба.

Читати далі: Бібліотека у 2005 році

Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Збереження бібліотечно-інформаційних ресурсів: нова політика і нові технології», приурочена до 120-ї річниці від дня заснування ХДНБ ім. В. Г. Короленка.

Конференція була організована спільно з відділом аналізу і прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури і туризму України.

Проводився конкурс на кращу наукову роботу, присвячений 120-річчю ХДНБ ім. В.Г.Короленка.

Читати далі: Бібліотека у 2006 році

Директором бібліотеки призначено заслуженого працівника культури України В. Д. Ракитянську.
Представлення нового директора бібліотеки відбулося на загальних зборах колективу ХДНБ за участю заступника міністра культури і туризму України О.Г.Шоколо-Бенч та заступника начальника управління культури Харківської обласної державної адміністрації В.Д. Холодок.

Читати далі: Бібліотека у 2007 році

Розроблено «Концепцію модернізації існуючих і впровадження нових інформаційно-телекомунікаційних та інженерних технологій в Харківській державній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка» разом з фахівцями фірми «Інком».

Відбулися міжрегіональні наукові читання «Поборник правди», присвячені 155-річчю від дня народження В.Г.Короленка.

Читати далі: Бібліотека у 2008 році

Директор бібліотеки В. Д. Ракитянська взяла участь у розширеному засіданні Кабінету Міністрів України, на якому розглядалися проблемні питання розвитку українських бібліотек.

Розроблено проект Державної комплексної програми розвитку діяльності Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка на 2010 – 2015 рр.

Читати далі: Бібліотека у 2009 році

Проходив регіональний тренінг «Інформація про діяльність органів влади у публічній бібліотеці: пошук, доступ, консультування».

Захід організований Українською бібліотечною асоціацією за Програмою сприяння парламенту ІІ в Україні для бібліотекарів Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської та інших областей.

Читати далі: Бібліотека у 2010 році

Відбулися ювілейні заходи «Харківська державна наукова бібліотека ім.В.Г.Короленка в історичному просторі трьох епох: до 125-річчя від дня заснування»:

Читати далі: Бібліотека у 2011 році

Бібліотеку відвідав міністр культури України М.А.Кулиняк.

Відбулась презентація збірника нарисів «Бібліотека в історичному просторі трьох епох», присвячених 125-річчю ХДНБ ім.В.Г.Короленка.

Розпочато роботу служб «Експрес-замовлення документів», «Попереднього замовлення документів для користувачів МБА» (у традиційному і в електронному режимі).

Читати далі: Бібліотека у 2012 році

Відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук із соціальних комунікацій співробітницею Бібліотеки Н.О.Стрілець.

Тема дисертації «Технології архівного збереження електронних бібліотечних ресурсів у мережевому комунікаційному просторі» (за спеціальністю 27.00.03 – книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство).

На фасаді будівлі бібліотеки відкрито меморіальну дошку на честь заслуженого діяча науки, бібліотекознавця Л.Хавкіної.

Читати далі: Бібліотека у 2013 році

Відділу «Україніка» повернено ім’я Т.Г.Шевченка (вперше присвоєне в 1911 р.).

Створено новий відділ – кабінет бібліотекознавства ім.Л.Б.Хавкіної.

Проведені заходи, організовані до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка:

  • науково-практична конференція «Вічне слово Кобзаря»,
  • віртуальний науково-просвітницький проект «Слобожанський уклін Кобзареві: до 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка».

Читати далі: Бібліотека у 2014 році

Відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук із соціальних комунікацій заступником директора з наукової роботи ХДНБ ім.В.Г.Короленка Л.В.Глазуновою.

Тема дисертації «Бібліографознавство в Україні на сучасному етапі: організаційно-управлінський аспект» (за спеціальністю 27.00.03 – книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство).

Видано наукову монографію С.К.Бондаренка «Становлення модерної культури читання в Російській імперії у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. (на матеріалах Харківської губернії)».

Читати далі: Бібліотека у 2015 році

Підписання Угоди про співпрацю ХДНБ та Північно-Східного наукового центру НАН та МОН України.

Історична довідка за результатами дослідження «Про континуїтет Харківської державної бібліотеки імені В.Г.Короленка від Харківської губернської публічної бібліотеки, заснованої у 1830 р.» представлена в Державний архів Харківської області (ДАХО) разом з супровідними документами.

Згідно з архівною довідкою ДАХО, ХДНБ ім.В.Г.Короленка заснована 30 серпня (18 серпня за старим стилем) 1830 р. як Харківська губернська публічна бібліотека.

Читати далі: Бібліотека у 2016 році

Бібліотеку відвідали міністр культури України Є. М. Нищук та його заступник Ю. А. Рибачук.

Директор В. Д. Ракитянська взяла участь у спільному засіданні Ради Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, Ради ректорів Харківського вузівського центру і Харківського університетського консорціуму.

Заступник директора з наукової роботи, кандидат наук (доктор філософії) із соціальних комунікацій Л. В. Глазунова увійшла до складу підкомітету ПК 4 «Бібліотечна діяльність» Технічного комітету стандартизації ТК 144 «Інформація і документація», Міжвідомчої комісії з питань упровадження Універсальної десяткової класифікації в Україні.

Читати далі: Бібліотека у 2017 році

Включено провідних фахівців бібліотеки до складу таких дорадчих органів при Міністерстві культури України:

  • Бібліотечної ради (наказ Міністерства культури України «Про затвердження Положення про Бібліотечну раду при Міністерстві культури України» від 14.12.2018 р. за № 1098);
  • Робочої групи з опрацювання нової редакції Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (за запитом Міністерства культури України № 3902/32/13-18 від 23.08.2018 р.);
  • Міжвідомчої робочої групи з лінгвістичного забезпечення бібліотечних інформаційно-пошукових систем (при НБУ ім. Ярослава Мудрого).

Читати далі: Бібліотека у 2018 році

Scroll Up