Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка Заснована у 1830 році
Історія бібліотеки
Персоналії
Меню Закрити

1871-1949

Хавкіна Любов Борисівна


1871-1949

/

організатор бібліотечної справи, фундатор вітчизняного бібліотекознавства, бібліотечної освіти, бібліографознавець, бібліограф, педагог-просвітитель, письменниця, публіцист, перекладач, співробітниця та член правління Харківської громадської бібліотеки (1890–1918), заслужений діяч науки РРФСР (1945), доктор педагогічних наук (1949).

Народилася в родині харківських інтелігентів і громадських діячів. Її батьки, медики за фахом, були членами Харківського товариства поширення в народі грамотності (ХТГ), в якому значну увагу приділяли створенню загальнодоступних бібліотек, Товариства для допомоги нужденним студентам імператорського Харківського університету, заснованого у 1897 р. Докладніше

 

Меморіальний проєкт «Актуальна спадщина Любові Борисівни Хавкіної»

Інтегрований меморіальний ресурс, який складається з чотирьох розділів та включає: хроніку основних етапів життя та діяльності видатного бібліотекознавця; бібліографічні матеріали за період 1892–1952 рр.; відомості про вшанування пам’яті дослідниці у ХДНБ та оприлюднює факти, серед яких деякі раніше не опубліковані. Містить посилання на електронні ресурси, оцифровані видання, в т. ч. архівні матеріали. Проєкт оздоблено рідкісними портретами Л. Б. Хавкіної, фотографіями з бібліотечних заходів, закордонних поїздок та зображеннями будівель, у яких проживала та працювала науковиця. У розділі «Творчий доробок» уперше зроблено спробу зібрати бібліографічні записи всіх прижиттєвих видань. «Вшанування пам’яті» складається з календаря заходів з відзначення ювілейних дат бібліотекознавця у ХДНБ, посилань на повні тексти збірників, статей, відеосюжети, блоги, сторінки у соціальних мережах. Наймасштабнішим заходом вшанування пам'яті є регіональний конкурс імені Л. Б. Хавкіної наукових робіт та інноваційних проєктів молодих спеціалістів бібліотечної справи, який на сучасному етапі набув всеукраїнського рівня.

До ресурсу 
Scroll Up