Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка Заснована у 1830 році
Історія бібліотеки
Хроніка основних подій
Меню Закрити

Хроніка основних подій :: 1883 - 1916
Бібліотека у 1904 році

Вийшла друком книга члена Правління ХГБ, завідуючої музичним відділом Л. Б. Хавкіної «Библиотеки, их организация и техника».

січень 1904

Представник ХГБ Л. Б. Хавкіна взяла участь у роботі ІІІ Всеросійського з’їзду діячів з технічної та професійної освіти.

У доповіді Л. Б. Хавкіної «О профессиональной подготовке библиоте-карей» було представлено проект організації бібліотечної освіти в країні, що став одним з кращих документів вітчизняного бібліотекознавства та одержав підтримку з’їзду. Проект передбачав організацію бібліотечних курсів, а згодом і спеціального навчального бібліотечного закладу.

липень 1904

Харківське міське управління надало ХГБ фінансову допомогу – 7500 крб та 400 крб на розвиток філіального відділення.

24 вересня 1904

Відбулося відкриття відділу «Hebraica et Judaica».

Роботу відділу очолила комісія під головуванням М. С. Шляпошникова. На початку наступного, 1905 р., вийшло друком перше видання каталогу книг і журнальних статей «Judaica».

14 листопада 1904

Комітет І філіального відділення ХГБ надіслав вітальну телеграму письменнику В. Г. Короленку з нагоди 25-річного ювілею літературної діяльності.

15 грудня 1904

У ХГБ відбулася презентація відділу бібліотекознавства.

Створення відділу бібліотекознавства стало першим досвідом серед бібліотек країни з об’єднання матеріалів з бібліотечної справи, сприяло поширенню професійних зв’язків ХГБ з іншими бібліотеками, впровадженню міжбібліотечного книгообміну та встановленню міжнародних зв’язків з Американською бібліотечною асоціацією, бібліотечними асоціаціями Австралії, Великої Британії, Німеччини, Японії, Франції, з Міжнародним бібліографічним інститутом у Брюсселі та ін.

При відділі було створено бібліотечний музей, який отримав назву «Колекція наочних посібників» через те, що у Статуті ХГБ слово «музей» було відсутнє.

Завданнями новоствореного відділу було опрацювання питань теорії, методики і практики бібліотечної роботи за досвідом бібліотек. Діяльність відділу мала три напрямки – довідково-консультаційна робота, навчально-педагогічна та науково-дослідна.