Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка Заснована у 1830 році
Історія бібліотеки
Меню Закрити

Десятиріччя ХГБ

   , , , ,      

Десятилетие Харьковской общественной библиотеки (26 сент. 1886 г. – 26 сент. 1896 г.) / Харьков. обществ. б-ка. – Харьков : Тип. Адольфа Дарре, 1898. – 100 с.

Видання присвячене десятиріччю існування ХГБ та містить відомості про публічні урочисті збори з цієї нагоди, які відбулися у залі Харківської міської думи 8 грудня 1896 року. У збірнику представлено вітальні промови очільника міста, керівників навчальних закладів, науковців та громадських діячів: І. Т. Голєнищева-Кутузова, міського голови у 1893–1900 рр.; П. Т. Степанова, голови ХТГ; В. Я. Данилевського, фізіолога, професора Харківського університету та Харківського медичного інституту та ін. Видання також містить тексти доповідей членів Правління ХГБ: М. О. Маслова – про діяльність книгозбірні у перше десятиріччя; В. П. Даневської – нарис про діяльність третього розряду; Ю. Л. Зубашева – про роботу кабінету для читання; Д. І. Багалія – про просвітницьке значення ХГБ.

У додатку надруковано статтю М. А. Грудескула «К десятилетию Харьковской общественной библиотеки» («Харьковские губернские ведомости» від 26 вересня 1896 р.) та статут ХГБ (зі змінами станом на 7 травня 1891 р.).

 

 

Корисні посилання

Бібліотека у 1896 році

8 грудня 1896 Відбулися урочисті збори членів Бібліотеки та представників громадськості з нагоди 10 ...

Scroll Up