Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка Заснована у 1830 році
Історія бібліотеки
Хроніка основних подій
Меню Закрити

Хроніка основних подій :: 1883 - 1916
Бібліотека у 1899 році

16 травня 1899

Урочисте закладення будівлі ХГБ.

Подія відбулася за участю харківського губернатора Г. А. Тобізена, ректора університету М. М. Алексєєнка, голови Правління ХГБ професора Д. І. Багалія, членів Правління, представників Харківської міської управи та громадськості міста.

На початку року для спорудження будівлі було придбано ділянку у центрі міста (0,36 га) на перехресті вулиці Миколаївської та провулка Петровського.

Академік архітектури О. М. Бекетов безкоштовно розробив проект будівлі для ХГБ, в якому врахував усі новітні світові досягнення в будівництві бібліотек. О. М. Бекетов здійснював авторський нагляд за будівництвом. Керував виконанням будівельних робіт архітектор Харківського учбового округу та університету В. В. Величко.

На будівництво було зібрано 90922 крб. Половину цих коштів (45 тис. крб) було отримано як безповоротну субсидію від Державного казначейства за особистим клопотанням Д. І. Багалія до міністра фінансів С. Ю. Вітте. За дозволом Миколи ІІ було виділено кошти на будівництво та звільнено Бібліотеку від сплати мита за придбану земельну ділянку під забудову. Харківська міська дума надала Правлінню Бібліотеки 16 тис. крб для купівлі ділянки та 5 тис. крб на будівництво і зобов’язалася збільшити субсидію. Дума також допомогла Правлінню ХГБ отримати велику позику (70 тис. крб) зі страхового капіталу Харківського губернського земства та взяла на себе виплату відсотків.

30 жовтня 1899

МВC затвердило зміни до Статуту ХГБ, відповідно до яких Бібліотека отримала право відкривати філіали та книжковий магазин.

Scroll Up