Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка Заснована у 1830 році
Історія бібліотеки
Хроніка основних подій
Меню Закрити

Хроніка основних подій :: 1883 - 1916
Бібліотека у 1886 році

17 січня 1886

Звернення Правління ХГБ до Харківського губернатора.

Правління ХГБ звернулося до Харківського губернатора з проханням передати залишки фінансових коштів ХПБ, що зберігалися у харківській конторі Державного банку.

2-ге півріччя 1886

Вийшов друком «Первый каталог Харьковской общественной библиотеки».

Було видано 600 примірників каталогу, що містив відомості про 1410 книг, подані у систематичному порядку.

4 червня 1886

Чергові загальні збори членів Бібліотеки.

Відбулися чергові загальні збори членів Бібліотеки під головуванням професора Є. С. Гордєєнка. У доповіді Правління було викладено напрямки діяльності Бібліотеки, повідомлялося про наявні благодійні кошти та зібрані книги. Правління пропонувало відкрити Бібліотеку у складі безплатної читальні, видачі книг за абонементом та відділу «народних книг» не пізніше 15 серпня 1886 р.

Збори ухвалили відкрити Бібліотеку не пізніше серпня, але до відкриття все було підготовлено тільки у вересні, коли Харківська міська дума надала Бібліотеці невелике приміщення у флігелі, розташованому у дворі Думи.

26 вересня 1886 ( 8 жовтня за новим стилем)

Відновлена як Харківська громадська бібліотека (ХГБ).

ХГБ була відкрита у приміщенні, що належало Харківській міській думі на Миколаївській площі.На церемонії відкриття були присутні міський голова І. О. Фесенко, депутати Харківської міської думи та члени Правління Бібліотеки. З приводу цієї події протоієрей Олександр Федоровський провів молебень.

Структура ХГБ складалася з безплатної читальні, платного абонемента та відділу «народних книг». Безплатна читальня та відділ «народних книг» стали важливою подією у культурному житті Харкова – з’явилася просвітницька установа для народу.

Фонд Бібліотеки на час відкриття налічував 1700 томів, фінансовий капітал становив 1,5 тис. крб. За рік роботи Бібліотеки фонд збільшився до 10 тис. томів, число читачів зросло з 220 до 650 осіб. Кількість відвідувань зросла до 70 тис. за рік. Кошти Бібліотеки збільшилися до 8730 крб (пожертви, членські внески, плата за абонементи та 1000 крб щорічної субсидії від міської влади).