Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка Заснована у 1830 році
Історія бібліотеки
Хроніка основних подій
Меню Закрити

Хроніка основних подій :: 1883 - 1916
Бібліотека у 1905 році

Правління ХГБ працювало над розкриттям частини фонду мовами національностей, які мешкали у Харкові.

Вийшов друком «Каталог Харьковской общественной библиотеки. Книжные и журнальные статьи о евреях и еврействе», підготовлений комісією відділу «Hebraica et Judaica».

Правління прийняло рішення про виділення видань українською та литовською мовами, а також відділу «Polonica» в каталогах, що розкривали фонди абонементів.

12 лютого 1905

Обговорення загальними зборами ХГБ доповіді члена Правління Г. М. Абрамова про влаштування відділу книг українською мовою.

Г. М. Абрамов (колезький радник, член Харківського окружного суду) вважав завданням нового відділу упорядкування та каталогізацію літератури з українознавства, систематичне поповнення фонду.

Метою відділу було визначено «задоволення природної допитливості місцевого населення, інтересів науки та потреби практики».

Збори ухвалили рішення сприяти «розширенню» відділу книг українською мовою та «місцевого» відділу в межах наявних коштів.

27 квітня – 6 листопада 1905

ХГБ взяла участь у Всесвітній виставці, що проходила у м. Льєж (Бельгія).

1 липня 1905

Відбулося відкриття ІІ філіального відділення ХГБ.

Філіал ХГБ було відкрито на вул. Великій Панасівській, 53. Невдовзі його перевели на вул. Усівську, 18 (нині – Гвардійців Залізничників).

жовтень 1905

ХГБ отримала допомогу від харківської влади та громадських організацій.

У період фінансової скрути Бібліотеки протягом 1905 – 1906 рр. Харківська міська управа перерахувала на розвиток І та ІІ філіалів ХГБ 400 крб, Товариство піклування про народну тверезість – 300 крб, директор Паровозобудівного заводу П. П. Ріццоні – 100 крб та виписав книги з технічної тематики для робітників – читачів І філіалу ХГБ.

Scroll Up